Rose(našla jsem to na netu)

17. srpna 2007 v 18:15 | Katka |  Rose McGowan/Paige

Rose McGowan: Vezmi si mě hned teď, nebo mě ztratíš

Vždy byla tak trochu rebelka, brala drogy, unesli ji, byla dána do ústavu, utekla, žila na ulici, poslouchala punkovou muziku, chvílemi pracovala jako uvaděčka v kině, jindy navštěvovala kurzy pro modelky, nakonec se odebrala do Los Angeles.
Vždy byla tak trochu rebelka, brala drogy, unesli ji, byla dána do ústavu, utekla, žila na ulici, poslouchala punkovou muziku, chvílemi pracovala jako uvaděčka v kině, jindy navštěvovala kurzy pro modelky, nakonec se odebrala do Los Angeles.
Pondělí 6.8. 2007, 11:00
Rose o sobě říká: Ve mně je velká dávka amorálnosti. Polovina mé osobnosti se chce povznést o stupínek výše na evolučním žebříčku, druhá část chce všechno zničit. Jsem si naprosto jistá, že pokud bych žila ve středověku, upálili by mě na hranici.
Narodila se ve stodole. Vychovával ji náboženský kult. Drogy. Léčení. Vražda. Nakonec se z ní nemohlo stát nic jiného než hollywoodská herečka. Pokud si však myslíte, že je podivínka, měli byste se podívat na jejího bývalého přítele.
Její herecká kariéra se započala slovem "fuck". Je to první slovo, které pronesla ve své průlomové roli ve snímku Zkurvená generace. Používá ho zde jako sloveso, podstatné jméno, přídavné jméno, jako sociální diagnózu.

Zkurvená generace

Rose spatřila světlo světa v roce 1974 na italském venkově. Byla vychovávána Božími dětmi, posthipísáckým kultem, který se věnoval misionářské práci. Jako malé děvčátko fotila pro dětské módní časopisy. V rámci získávání nových stoupenců pro Boží děti zpívala se svými vrstevníky na ulicích a v nemocnicích. Když bylo Rose deset let, její otec utekl s chůvou. Matka poté přivezla Rose spolu s jejími pěti sourozenci do Spojených států. Usadili se ve městě Eugene v Oregonu. Vždy byla tak trochu rebelka, brala drogy, "unesli" ji, byla dána do ústavu, utekla, žila na ulici, chodila do gay klubů v Portlandu, střídavě žila se svými přáteli a noblesní tetou v Seattlu.
V tomto období Rose poslouchala punkovou muziku, chvílemi pracovala jako uvaděčka v kině, jindy navštěvovala kurzy pro modelky, nakonec se odebrala za svým přítelem do Los Angeles. V den jejího příjezdu policie uzavřela přítelův byt. Předešlou noc se tam někdo vloupal a zabil ho. "Tenkrát jsem na tom byla dost mizerně. Byla to první velká smrt v mém životě. Když jdete po ulici, někdy potkáte lidi s takovým výrazem ve tváři, jako by se jejich očními důlky proháněl vítr, a vy víte, že to jsou žalostné zombie. Přesně tak jsem na tom byla." Zanedlouho po tomto šoku jí přítel režiséra Gregga Arakiho přesvědčil, aby se ucházela o roli ve filmu Zkurvená generace.
Pro rozháranou Rose to byla perfektní volba. Nezávislý snímek s nadsázkou líčí bezcílný halucinogenní výlet trojice mladých lidí, kteří se vyjadřují neuvěřitelně vulgárně a cestou se oddávají násilí a nevázanému sexu. V České republice se film zapsal do historie tím, že byl vůbec prvním snímkem s doporučenou přístupností od jednadvaceti let. Rose byla se svou rolí náramně spokojena: "V mých patnácti letech to bylo přesně o mně. Byla jsem velmi zatvrzelá a rozhněvaná, protože jsem si prožila hodně bolesti, které jsem nemohla dát průchod." Od té doby si získala pověst herečky, která vdechne oheň do každé role.

Sex, drogy a… sex a drogy

Rosinina výkonu si všiml Wes Craven, režisér hororu Vřískot. Obsadil ji do role blonďaté sexbomby, kterou o hlavu připraví automatické vrata do garáže. Film se v roce 1997 stal nejúspěšnějším americkým hororem a každý očekával, že Rose má dveře do Hollywoodu otevřené. Ona namísto toho pokračovala v natáčení nezávislých snímků. Ve filmu Nowhere, Arakiho nihilistickém pohledu na teenagery z Beverly Hills, ztvárnila jednu ze tří dívek, které nechá zmizet mimozemšťan.
Temná komedie se surrealistickým přídechem je sondou do života "zkažené generace" zakoušející strasti dospívání, milostná vzplanutí a pády, sex, drogy. V roce 1998 si Rose zahrála sebedestruktivní vymetačku večírků, sestru mladého muže z Bostonu, který uteče ze svého drsného rodinného prostředí, ale brzy zjistí, že je vtahován zpátky do života na hraně. Poté, co se Rose ustálila v rolích svůdných, navztekaných, hodných či zvrácených středoškolaček, přišel v roce 1999 další teenagerský film - Jawbreaker.
Rose zde představuje diktátorskou vůdkyni trojice krásek, jejichž nevinný žert skončí smrtí. Od tohoto okamžiku nikdo na škole nezůstane ušetřen jejich ďábelské hry. Za tuto roli byla Rose nominována na cenu MTV Movie Award za nejlepšího padoucha. V současnosti ji máte příležitost vidět v našich kinech v Tarantinově thrilleru Auto zabiják.

Chytrá horákyně

Po nějaký čas byla Rose známější pro svůj vztah s rockerem Marilynem Mansonem než pro svou hereckou kariéru. Notoricky známou se stala v roce 1998, kdy se u příležitosti předávání cen MTV Music Video Awards objevila na červeném koberci zavěšená do Marilyna Mansona. Na tom byl nebylo ještě nic překvapivého, pozornost však vzbudilo její oblečení, či přesněji řečeno jeho absence.
Těžko říci, zda se Rose nechala inspirovat českou pohádkou o Chytré horákyni, faktem je, že se na červeném koberci objevila oblečená do naprosto průhledné rybářské sítě, na sobě ještě měla pásek a lodičky. "Všichni to fotografovali. Myslela jsem, že to bylo sexy. Ten večer jsem ve skutečnosti očekávala, že ostatní lidé budou odvážnější a okázalejší, a nakonec to dopadlo tak, že jsem byla jediná." Koho Rose jistojistě nepohoršila modelem svých večerních šatů, byl její výstřední partner. Ti dva spolu byli dokonce po nějaký čas zasnoubeni.
Marilynovými slovy: "Má bývalá přítelkyně udělala tu chybu, že mi pustila film Zkurvená generace a pověděla mi, jaká je Rose skvělá herečka. Rose je jediná dívka, se kterou jsem ochoten se oženit, a jsem si naprosto jistý, že jsem jediný muž, za kterého by se ona vdala." Rocker však pochválil den před večerem. Pár se rozešel v roce 2001. Jako důvod rozchodu McGowan uvedla Marilynův životní styl rockové hvězdy včetně užívání drog ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl/a jsi tu?

Klik

Komentáře

1 Kathrine Kathrine | Web | 24. srpna 2007 v 15:20 | Reagovat

čauky, na mém blogu je soutěž o nej. blog, tak se přihlaš ! Ten tvůj je fakt super !! MÁŠ ŠANCI !!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama